Kredyt hipoteczny


Kredyt hipoteczny


Kredyt hipoteczny pozwoli Ci na zakup domu, mieszkania, albo zapewni dodatkowy zastrzyk gotówki w chwili, gdy potrzebujesz pieniędzy na dowolny cel – niekoniecznie związany z zakupem nieruchomości. Kredyt hipoteczny jest kredytem długoterminowym, a jego spłata zabezpieczona jest za pomocą hipoteki. Spośród wielu dostępnych na rynku ofert kredytowych pomogę wybrać Ci tę najkorzystniejszą, która będzie dostosowana do Twoich potrzeb i możliwości.Kredyt hipoteczny na zakup domu lub mieszkania

Uzyskanie takiego kredytu hipotecznego pozwoli Ci zakupić dom lub mieszkanie zarówno na rynku pierwotnym tj. nowe od dewelopera, jak również na rynku wtórnym. Środki z kredytu bank przelewa bezpośrednio na rachunek sprzedającego na podstawie umowy kupna-sprzedaży.

 

Mieszkanie dla Młodych

„Mieszkanie dla młodych” to program rządowy stworzony z myślą o osobach, które zamierzają kupić swoje pierwsze lokum – pomoc ma formę dofinansowania do wkładu własnego. Czas trwania programu przewidziany jest na okres od 1 stycznia 2014 roku do 30 września 2018 roku. Sprawdź czy spełniasz któreś z poniższych kryteriów i czy możesz ubiegać się o dofinansowanie MDM. Warto poznać założenia tego programu: Link

Kredyt dedykowany jest
 • dla osób nie starszych niż 35 lat (w przypadku małżeństw to kryterium musi spełnić przynajmniej jedna osoba),
 • nabywających swoje pierwsze mieszkanie.
Bardzo ważna informacja!
Jeśli na dzień wnioskowania posiadasz troje lub więcej dzieci, kryteria wieku i zakupu pierwszej nieruchomości Cię nie obowiązują.
Kryteria dotyczące kupowanej nieruchomości:
 1. Kredyt hipoteczny na minimum 15 lat, kwota kredytu minimum 50% wartości inwestycji.
 2. Zarówno rynek pierwotny jak i wtórny, a także budowa domu systemem gospodarczym.
 3. Zarówno małżeństwa jak i single – jednakowe dopłaty niezależnie od stanu cywilnego.
 4. Mieszkanie – dopłaty do 50m2, przy czym maksymalna powierzchnia lokalu nie może przekroczyć 75m2.
 5. Domy – dopłaty do 75m2, przy czym maksymalna powierzchnia domu nie może przekroczyć 100m2.
 6. Dla osób z trójka lub większą ilością dzieci – maksymalna powierzchnia nieruchomości to 110m2.
Dofinansowanie będzie wypłacone w kwotach:
 • 10% wartości przelicznika odtworzeniowego w formie wniesienia wkładu własnego (bezdzietni)
 • 15% w przypadku, gdy klienci będą posiadać 1 dziecko
 • 20% w przypadku, gdy klienci będą posiadać 2 dzieci
 • 30% w przypadku posiadania co najmniej 3 dzieci
 

Kredyt Konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny sprawdzi się w przypadku, gdy masz kilka zobowiązań – kart kredytowych czy limitów i chcesz zamienić je w jedną, mniejszą ratę, którą korzystniej będzie spłacać. Podpowiem Ci jaką ofertę wybrać, aby podjęte zobowiązanie niosło ze sobą wymierne korzyści. Za pomocą kredytu konsolidacyjnego możliwe będzie obniżenie rat dotychczas płaconych kredytów. Jeśli dotychczas płacone raty kredytów stanowią zbyt duże obciążenie rozwiązaniem może być skonsolidowanie wszystkich zobowiązań bankowych. Pozwoli to na obniżenie miesięcznych płatności oraz uporządkuje finanse – zamiast płacić kilka rat w różnych terminach, do zapłaty będzie tylko jedna rata.

 

Kredyt Refinansowy

Kredyt refinansowy przeznaczony jest na spłatę drogiego kredytu hipotecznego przenosząc zobowiązanie z droższego banku do banku oferującego tańszy kredyt. Cel kredytu jak i zabezpieczenie pozostają takie same, ale ulec może waluta kredytu, okres kredytowania a przede wszystkim zostanie obniżone oprocentowanie kredytu. Dzięki mnie możesz obniżyć raty kredytu hipotecznego przenosząc zobowiązanie do innego banku.

 

Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna może być przeznaczona na dowolny cel, natomiast zabezpieczeniem takiej transakcji podobnie jak w kredycie hipotecznych jest wpis hipoteczny w księdze wieczystej. Jeśli masz nieruchomość, a potrzebujesz większej gotówki jest to idealne rozwiązanie.

 

Kredyt budowlany i remontowy

Kredyt budowlany i remontowy możesz uzyskać jeśli zdecydujesz się na budowę lub dokończenie budowy domu. Kredyt taki zazwyczaj wypłacany jest w transzach i każdy ukończony etap budowy pozwala na uruchomienie kolejnej transzy. Etap budowy domu bank określa mniej więcej na dwa lata i jest to okres karencji w spłacie kapitału. Wówczas spłacamy tylko odsetki, ale od wykorzystanej kwoty kredytu, a nie od całości, o jaką się ubiegaliśmy.