Kompas finansowy – Twój Ekspert finansowy

LEASING SAMOCHODU

Leasing samochodu to nic innego jak forma dzierżawy pojazdu, z jednoczesną możliwością jego wykupu, po zakończeniu okresu leasingu. Leasing dla każdej działalności gospodarczej przybiera formę leasingu operacyjnego i finansowego.

Leasing samochodu w formie finansowej przypomina strukturą, kredyt na zakup. Dodatkowo musi zostać amortyzowany, a podatek VAT musi zapłacony jednorazowo za cały okres trwania leasingu. Dlatego też leasing samochodu w formie finansowej jest bardzo rzadko wybierany przez przedsiębiorców.

Leasing operacyjny to najczęściej wybierana forma finansowania w przypadku samochodów osobowych. Pozwala on na zaliczenie całkowitych kosztów leasingu samochodu oraz kwoty netto raty, zaś podatek VAT może zostać odliczony w całości, jeżeli używany jest tylko do celów służbowych. Jeżeli leasing samochodu wykorzystywany jest w sposób mieszany przysługuje Ci 50 % odliczenia podatku.

doświadczony doradca finansowy Kielce

LEASING - ZALETY

Leasing samochodu to najpopularniejsza forma, zewnętrznego finansowania niezbędnych zakupów przedsiębiorstwa. Jeżeli nie dysponujesz odpowiednią ilością gotówki będzie to dla idealne rozwiązanie również dla Ciebie.


Co istotne na leasing samochodu mogą pozwolić sobie również jednoosobowe działalności gospodarcze.

LEASING SAMOCHODU

Leasing samochodu jest zdecydowanie łatwiejszy do uzyskania niż pozostałe formy finansowania w przedsiębiorstwie. Umowę leasingową można podpisać szybko i bez dodatkowych zabezpieczeń czy też dysponowania wysoką zdolnością kredytową. Dodatkowo leasing operacyjny to bardzo korzystna forma finansowania, która znacząco obniża koszty początkowe. Zakwalifikowanie do kosztów uzyskania przychodu kwoty odsetkowej i kapitałowej, a także opłaty wstępnej, korzystanie wpływa na podstawę opodatkowania. Dodatkowo VAT rozłożony na wszystkie raty leasingowe nie naraża działalności na wysokie obciążenie finansowe.

 

Jeżeli leasing samochodu Cię zainteresował – skontaktuj się z niezależnym doradcą finansowym, który zaproponuje najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.

Współpracuję z wieloma bankami