Kompas finansowy – Twój Ekspert finansowy

kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy przeznaczony jest na spłatę drogiego kredytu hipotecznego przenosząc zobowiązanie z droższego banku do banku oferującego tańszy kredyt.

Cel kredytu oraz zabezpieczenie pozostają takie same, ale ulec mogą waluta kredytu, okres kredytowania a przede wszystkim zostanie obniżone oprocentowanie kredytu.

Dzięki mnie możesz obniżyć raty kredytu hipotecznego przenosząc zobowiązanie do innego banku.

doświadczony doradca finansowy Kielce

Bezpłatna pomoc w uzyskaniu kredytu refinansowego

Refinansowanie kredytu polega na zaciągnięciu nowego zobowiązania na korzystniejszych warunkach, w celu spłacenia wcześniejszego kredytu lub zaciągniętej pożyczki. Kredyt refinansowy nazywany jest kredytem celowym.

 

Dodatkowo po przeniesieniu kredytu do innego banku, często możemy liczyć na uzyskanie dodatkowych środków finansowych. Jednak jest to uzależnione bezpośrednio od zdolności finansowej.

Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest przeznaczony głównie dla konsumentów posiadających już kredyt hipoteczny. Jego głównym założeniem jest zamiana posiadanego kredytu na korzystniejszy o zdecydowanie lepszych warunkach. Z założenia refinansowanie przeznaczone jest dla klientów, którzy nie są zadowoleni z warunków podsiadanego zobowiązania. Jeżeli należysz do tego grona, skontaktuj się ze mną – jestem niezależnym doradcą kredytowym, który bezpłatnie przedstawi Ci najkorzystniejszą ofertę.

Korzyści kredytu refinansowego

Kredyt refinansowany dotyczy głównie kredytów mieszkaniowych zakładając, jako zabezpieczenie hipotekę nieruchomości. Zwykle wynika to z faktu, iż kredyt hipoteczny zaciągany jest nawet na 30 lat. W tym czasie oferty banków ewoluują, a nasze dochody się zmieniają. Wzrost dochodów wpływa na wzrost zdolności kredytowej, a ta bezpośrednio odznaczy się na warunkach finansowych, jakie zaproponuje bank. Refinansowanie w takiej sytuacji pozwoli nam na liczne oszczędności. W wyniku wcześniejszej spłaty oszczędzisz na odsetkach, przez co sumaryczny koszt kredytu okaże się niższy. A co jeśli nasze dochody zmaleją? Kredyt refinansowany pozwoli nam na wydłużenie okresu kredytowania. Mimo iż koszt odsetek wzrośnie to comiesięczna rata będzie niższa, a nasz budżet domowy mniej obciążony.

Współpracuję z wieloma bankami