Kompas finansowy – Twój Ekspert finansowy

Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości

Bezpłatna pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego

Kredyty hipoteczne na zakup domu lub mieszkania to długoterminowe kredyty, których okres zobowiązania zwykle wynosi od 5 do 30 lat. W jego przypadku podstawowym zabezpieczeniem kredytu jest nieruchomość tj. dom lub mieszkanie.

 

Dodatkowo warto zauważyć, iż kredytobiorca ręczy również swoim majątkiem i dochodami. Wybranie najlepszej oferty nie należy do najłatwiejszych zadań.

 

Zdecyduj się na bezpłatną pomoc doradcy kredytowego, który badając Twoją zdolność kredytową doradzi Ci najbezpieczniejsze i najkorzystniejsze rozwiązanie.

Kredyt hipoteczny na zakup z rynku pierwotnego

Kredyt hipoteczny na zakup domu lub mieszkania z rynku pierwotnego, w ostatnich latach zyskuje na popularności. Jednocześnie wielu inwestorów zastanawia się, czy cała inwestycja zostanie sfinalizowana. Nie musisz się obawiać, ponieważ przed takimi przykrymi sytuacjami chroni wszystkich kupujących ustawa deweloperska, która weszła w życie 29.04.2012 roku.

 

Precyzyjnie i szczegółowo reguluje ona wszystkie obowiązki dewelopera i chroni prawo konsumentów. Kredyt hipoteczny na zakup z rynku pierwotnego możemy uzyskać w czasie budowy jak i po jej zakończeniu. Uzyskanie kredytu hipotecznego równoznaczne jest z posiadaniem księgi wieczystej, która zostaje ustanowiona przez Sąd w momencie finalizacji inwestycji. Jeżeli deweloper zobowiązuje się do realizacji inwestycji w okresie 18 miesięcy i zaraz po oddaniu lokalu, podpiszemy z deweloperem akt notarialny, to okres przejściowy do ustanowienia zabezpieczenia banku, wynosić może aż 24 miesiące.

 

W takiej sytuacji kredyt hipoteczny będzie wypłacany w transzach – zgodnie z określonym przez dewelopera postępem robót budowlanych. Warto również zauważyć, iż do momentu oddania do użytkowania naszego przyszłego lokum, będziemy zobowiązani do spłacania jedynie odsetek kredytu.

Wymagane dokumenty:

  • podstawa nabycia,
  • potwierdzenie wniesienia wkładu własnego,
  • odpis z księgi wieczystej,
  • decyzja o pozwolenie na budowę,
  • pozwolenie na użytkowanie,
  • wypis z KRS dewelopera,
  • promesa zgody banku kredytującego,
  • potwierdzenie dostępu do drogi,
  • Kredyt hipoteczny na zakup z rynku wtórnego

BEZPŁATNA POMOC W UZYSKANIU KREDYTU HIPOTECZNEGO

Decydując się na zakup domu lub mieszkania z rynku wtórnego, spotkamy się z mniejszą ilością formalności. Jednak warto skorzystać z bezpłatnych usług doradcy kredytowego, który oszczędzi nasz czas i doradzi najkorzystniejsze rozwiązania.

Podstawą do złożenia wniosku o kredyt hipoteczny na zakup z rynku wtórnego, może być umowa cywilnoprawna – jednak dla własnego bezpieczeństwa warto zdecydować się na umowę sporządzoną przez notariusza. Kolejną różnicą okazuje się sposób wypłaty kredytu – w przypadku rynku wtórnego kredyt wypłacany jest w formie jednorazowego przelewu. Pieniądze trafiają bezpośrednio na konto sprzedającego po sformalizowaniu transakcji.

Ubezpieczenie pomostowe w przeciwieństwie do rynku pierwotnego wynosi zwykle 1-3 miesięcy, co pozwoli nam na uzyskanie oszczędności. Zabezpieczeniem banku w przypadku kredytu na zakup z rynku wtórnego jest wpis do hipoteki. Bezpłatna pomoc doradcy kredytowego pomoże Ci szybko i bezproblemowo przejść przez cały proces.

Współpracuję z wieloma bankami