Kompas finansowy – Twój Ekspert finansowy

UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Wybiorę dla Ciebie najlepsze ubezpieczenie na życie.

 

Ubezpieczenie to umowa zawarta pomiędzy ubezpieczycielem (zakładem ubezpieczeń lub towarzystwem ubezpieczeniowym) a klientem. W ramach umowy ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłaty nam określonej sumy pieniędzy w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub śmierci ubezpieczonego. Ubezpieczenie na życie czy też mieszkanie pozwoli nam na uzyskanie poczucia bezpieczeństwa i zabezpieczenie naszej rodziny w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń.

 

Skorzystaj z mojej pomocy. Bezpłatnie wybiorę dla Ciebie najlepsze ubezpieczenie na życie czy też mieszkanie.

doświadczony doradca finansowy Kielce

Ubezpieczenie na życie w przypadku śmierci

Poczucie bezpieczeństwa naszej rodziny to priorytet. Wyobraźmy sobie czysto hipotetyczną sytuację. Jesteście szczęśliwą rodziną, która wprowadza się do własnego mieszkania. Jako jedyny żywiciel rodziny postanawiasz wykupić dodatkowe ubezpieczenie na życie – nie jest to wysokie zobowiązanie, wiec możesz sobie na nie pozwolić. Podczas powrotu z wakacji spotyka Was nieszczęśliwy wypadek, podczas którego główny żywiciel rodziny ponosi śmierć. Zrozpaczona rodzina prócz organizacji pogrzebu musi zmierzyć się ze spłatą kredytu. Dzięki wykupieniu ubezpieczenia na życie, Twoja rodzina nie utarci stabilizacji finansowej, ponieważ wypłacona kwota ubezpieczenia, pozwoli na pokrycie całości zobowiązania. Oczywiście pieniądze nie wypełnią utraty najbliższej osoby, jednak zapewnią dotychczasowy poziom życia na kilka najbliższych lat.

Zabezpieczenie zobowiązań finansowych

Ubezpieczenie na życie może objąć również zabezpieczenie zobowiązań finansowych. W zależności od decyzji ubezpieczonego może to być kredyt hipoteczny, gotówkowy bądź pożyczka. Jeżeli wypłata ubezpieczonego stanowiła część miesięcznej raty kredytu, teraz rodzina będzie musiała ją pokryć w 100%. Bez ubezpieczenia na życie może dojść do utraty płynności finansowej rodziny, a w konsekwencji nieprzyjemności związanych z windykacją należności. Dlatego też ubezpieczenie na życie stanowi bardzo istotną funkcję.

Ubezpieczenie na życie – leczenie

Środkami wypłaconymi z ubezpieczenia na życie możemy również pokryć koszty leczenia lub rehabilitacji rodziny. Jeżeli podczas wcześniej omawianego wypadku jeden z pasażerów samochodu doznał również poważnych obrażeń, świadczenie może pokryć koszty leczenia i rehabilitacji. Jak wiadomo „przypadki chodzą po ludziach”, zaś polisa na życie może pomóc nam wyjść z trudnej sytuacji. Kosztowna hospitalizacja i rehabilitacja może być opłacana z wypłaconych środków aż do momentu osiągnięcia stabilizacji finansowej rodziny.

Pokrycie kosztów leczenia ubezpieczonego

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych pozwala na zabezpieczenie nie tylko życia, ale i zdrowia ubezpieczonego. W ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU) znajdziemy informację dotyczącą zakresu ubezpieczenia na wypadek poważnych chorób lub niezdolności do pracy, które stanowią następstwo nieszczęśliwego wypadku. Dzięki ubezpieczeniu na życie pokryjesz koszty leczenia i rehabilitacji, co pozwoli Ci na szybszy powrót do zdrowia.