Kompas finansowy – Twój Ekspert finansowy

NAJLEPSZY KREDYT GOTÓWKOWY

KREDYT GOTÓWKOWY KIELCE

Kredyt gotówkowy to dodatkowy zastrzyk pieniędzy, który przyda nam się w nieprzewidzianych sytuacjach. Aby kredyt gotówkowy został nam przyznany powinniśmy udać się do banku z odpowiednio przygotowanym wnioskiem. Kredyt gotówkowy może sfinansować praktycznie wszystko od remontu, po wakacje czy też kupno samochodu. Jednak wybór najkorzystniejszej oferty kredytu gotówkowego – nie należy do najłatwiejszych zadań. Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

 

Kredyt gotówkowy

 

Kredyt wraz z upływem lat cieszy się, co raz większa popularnością, co potwierdzają cyklicznie publikowane dane w Biurze Informacji Kredytowej. Rosnące zainteresowanie kredytami gotówkowymi nikogo nie dziwi, ponieważ powodów może być kilka. Pierwszym z nich jest oczywiście zaciągnięcie pożyczki gotówkowej, gdy na naszym koncie na próżno szukać oszczędności, zaś niespodziewany wydatek przerasta nasz domowy budżet. Drugim powodem jest kuszenie nas atrakcyjnymi warunkami finansowymi i uproszczoną procedurą. Ostatnio również popularny jest kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, a nawet kredyt gotówkowy zaciągany przez aplikację lub stronę banku. Dodatkowo wprowadzone zmiany spowodowały, iż kredyt gotówkowy może zostać przeznaczony na dowolny cel – sprawiając, że stał się on jeszcze atrakcyjniejszy dla konsumentów.

 

Najlepszy kredyt gotówkowy

 

Rozpoczynając poszukiwania najlepszego kredytu gotówkowego powinieneś zbadać trzy podstawowe kwestie. Pierwszą z nich jest; wysokość kredytu gotówkowego. Do najpopularniejszych zobowiązań zaliczamy te mieszczące się w przedziale od 1 do 100 tyś zł. Jednak, jeżeli wyróżniasz się wysokimi zarobkami oraz wzorową zdolnością kredytowa – możesz liczyć na kredyt gotówkowy w wysokości nawet 200 tyś zł.

 

Okres spłaty kredytu gotówkowego

 

Okres spłaty kredytu gotówkowego będzie determinował finalne koszty związane z jego udzieleniem. Oczywiście wysokość raty musi być możliwa do spłaty i nadmiernie nie obciążać domowego budżetu. Jednak należy pamiętać, że im dłuższy okres spłaty kredytu tym niższe raty, ale za to wyższy całkowity koszt jego udzielenia. Kredyt gotówkowy mimo iż brany, co raz chętniej przez konsumentów, to przed podjęciem ostatecznej decyzji należy się poważanie zastanowić. Każde miesięczne zobowiązanie jest poważną decyzją i powinno być przemyślanym zabiegiem.

 

Pierwszym miejscem, do jakiego powinniśmy się udać jest nasz bank rodzimy. Często ze względu na obsługę innych niż kredyt gotówkowy produktów bankowych – oferują oni korzystniejsze rozwiązania dla swoich stałych klientów. Jednak reguła nie zawsze się potwierdza. Twój bank może kusić Cię niskim oprocentowaniem, nie wspominając wprost o dodatkowych kosztach, kiedy inny bank zrezygnuje z prowizji w ramach oferty dla nowego klienta i pożyczy Ci pieniądze taniej. Dlatego też ofertę otrzymaną z rodzimego banku zawsze powinniśmy skonfrontować z propozycjami konkurencyjnych instytucji bankowych. Bank zarabia na pożyczaniu pieniędzy i nie ma, co się łudzić, że jest inaczej. Jednak to do nas należy decyzja, od kogo i na jakich warunkach weźmiemy kredyt gotówkowy.

 

Oferta kredytu gotówkowego

 

Kredyt zostaje udzielony każdemu kredytobiorcy na indywidualnych warunkach. Na które bezpośrednio wpływ mają twoje zarobki, historia kredytowa, RRSO oraz oprocentowanie wraz z prowizją.

 

Oferta zostaje przedstawiona na podstawie analizy historii kredytowej i wypłacalności. Dlatego też pierwszym krokiem będzie zweryfikowanie przez pracownika banku systematyczności wpływu Twojego wynagrodzenia, formy zatrudnienia oraz aktualnych zobowiązań. Ten punkt ma za zadanie wykonanie oceny przez bank czy będziesz w stanie dokonywać terminowej spłaty kredytu gotówkowego.

 

Kolejne kroki uzyskania kredytu 

 

 

Następnym punktem działania banku będzie zweryfikowanie informacji upublicznionych w Biurze Informacji Kredytowej. Uzyskany raport z BIK ujawni wszelkie nieprawidłowości, które powstały w spłacie wcześniejszych lub bieżących zobowiązań. Im korzystniejszy raport BIK tym większe szanse na uzyskanie kredytu gotówkowego. Przeprowadzenie przez bank powyższego audytu sprawia, iż jego pracownik będzie mógł przedstawić Ci propozycję udzielenia kredytu.

 

Kredyt gotówkowy to nie tylko formalności, których należy dopełnić przy jego uzyskaniu, ale także opłaty związane z jego udzieleniem. Pierwszą z opłat jest oprocentowanie kredytu. Jest ono uzależnione od wskaźnika WIBOR i może przyjąć dwie formy; stałe i zmienne. Pierwsze z nich oznacza, iż przez cały okres trwania kredytu gotówkowego nasza rata będzie równa i nie ulegnie zmianie przez cały okres jego trwania. Oprocentowanie zmienne uzależnione jest od wahania stóp procentowych regulowanych przez rynek gospodarczy. W tym przypadku spotkamy się z – bieżącą aktualizacją harmonogramu spłaty rat kredytu gotówkowego. Mimo iż oprocentowanie kredytu może przybrać zmienną formę, to należy pamiętać, iż zgodnie z obowiązującym prawem bankowym nie może ono przekraczać 10 %.

 

Ostatni krok do uzyskania kredytu

 

 

Ostatnią składową opłat związanych z udzieleniem kredytu gotówkowego jest prowizja. Jej wysokość jest indywidualnie ustalana przez bank, w przypadku wyjątkowych promocji bank może zrzec się prowizji.

 

Czytając o czynnikach, które bezpośrednio wpływają na kredyt, możesz czuć się zagubiony. Dlatego też najlepiej, jeżeli skorzystasz z bezpłatnej pomocy niezależnego doradcy kredytowego. W jednym miejscu porównasz oferty wszystkich banków i zyskasz doradztwo specjalisty, który wyjaśni Ci wszystkie wady i zalety każdego z rozwiązań.