Kompas finansowy – Twój Ekspert finansowy

KREDYT NA FOTOWOLTAIKE

kredyt na fotowoltaikę KIELCE

Kredyt na fotowoltaikę to jeden z najciekawszych i najgorętszych tematów kredytowych ostatnich lat. Nie ma, co ukrywać, iż bycie Eko jest coraz modniejsze. Dodatkowo wprowadzamy do naszego życia coraz więcej ekologicznych rozwiązań nie tylko w zakresie zmiany torby plastikowej na materiałową, ale inwestowania w odnawialne źródła energii. W ostatnich latach polska gospodarka obserwuje trend inwestycji w instalacje fotowoltaiczne, który nie umknął uwadze rynkowi finansowemu.

Co to jest fotowoltaika?

Fotowoltaika to proces wytwarzania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Dzięki temu, iż jest to zupełnie darmowy proces staje się być poważnym konkurentem dla wciąż rosnących cen energii elektrycznej. Dlatego też coraz więcej inwestorów zastanawia się nad możliwościami sfinansowania instalacji fotowoltaicznej bez konieczności korzystania ze środków własnych. Każdy z nas lubi wprowadzać korzystne rozwiązania dla domowego budżetu nawet, jeżeli są związane z poniesieniem dodatkowych kosztów na początku. Fotowoltaika niesie ze sobą ogromny potencjał dla domów firm i rolników, który wpływa na realne zmniejszenie rachunków za prąd. Jeżeli obawiasz się, iż inwestycja w panele fotowoltaiczne przewyższa twój budżet – sprawdź jak szerokie możliwości daje ci Unia Europejska, polski rząd i oczywiście kredyt na fotowoltaikę.

Kredyt na fotowoltaikę z dofinansowaniem

W ramach programu „Mój prąd” możesz złożyć wniosek o zwrot części kosztów poniesionych na zakup instalacji fotowoltaicznej. Pomoc Rządowa proponuję zwrot do 50% kosztów – jednak kwota nie może przekroczyć 5000 zł. Tego typu dofinansowanie sprawia, iż koszt inwestycji zwraca się znacznie szybciej. Dodatkowo okresowo uruchamiany jest program „Czyste powietrze” płynący z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Oferuję on pomoc od 7 do 50 tyś zł. Z powyższej dotacji mogą skorzystać gospodarstwa domowe oraz lokale mieszkalne posiadające odrębną księgę wieczystą. Maksymalna kwota dofinansowania zostaje wyliczona na podstawie dochodów gospodarstwa domowego.

Kredyt na fotowoltaikę czy gotówkowy

Kredyt na fotowoltaikę to innowacyjny produkt bankowy, który nie wymaga tylu formalności oraz czasu na zrealizowanie inwestycji. Kredyt na fotowoltaikę jest skierowane zarówno do klientów prywatnych jak i firmowych. Kredyt tego typu wyróżnia się bardzo niskim oprocentowaniem oraz szybką decyzją. Jeżeli nie spełniasz wymagań dotyczących kredytu na fotowoltaikę pozostaje ci również pomoc w postaci kredytu gotówkowego.

Pamiętajmy, iż inwestycja w odnawialne źródła energii w tym instalacje fotowoltaiczne przynosi wiele długofalowych korzyści, które z pewnością wzbogacą nasz portfel. Wraz z upływem czasu rynek jest coraz bardziej otwarty na ekoprojekty umożliwiając uzyskanie wsparcia finansowego na ich realizację.