Wakacje kredytowe – koronawirus

leasing samochodu dla firm kielce
Leasing samochodu w firmie – korzyści
16 marca 2020
faktoring schemat
Faktoring pełny i niepełny – różnice
23 marca 2020
Show all

Wakacje kredytowe – koronawirus

zawieszenie spłaty kredytu koronawirus

Wakacje kredytowe z powodu trudnej sytuacji w kraju spowodowanej koronawirusem, to jeden z najpopularniejszych tematów kredytobiorców w ostatnich dniach. Niepewne wynagrodzenia i spekulacje na temat upadającej gospodarki, powodują strach i niepewność o jutro. Banki starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wprowadzają wakacje kredytowe – poparte uproszczoną formułą. Większość instytucji bankowych przyłączyła się do wsparcia kredytobiorców w tej trudnej sytuacji i pozwala na zawieszenie spłaty rat nawet do kilku miesięcy i to bez wychodzenia z domu.

zawieszenie spłaty kredytu koronawirus

Zawieszenie spłaty kredytu – koronawirus

ZBP ( Związek Banków Polskich) wydał obwieszczenie zgodnie, z którym banki w zakresie prawa mogą, lecz nie muszą zawiesić spłatę raty kapitałowo-odsetkowych lub rat kapitałowych przez okres do trzech miesięcy na wniosek kredytobiorcy. Oczywiście nie oznacza to, iż odroczone raty przepadną – kredyt zostanie automatycznie wydłużony o ten czas.

Zawieszenie kredytu – jak złożyć wniosek?

W związku z trudną sytuacja i wprowadzeniem pandemii proces zawieszenia kredytu oraz odroczenia spłaty rat kredytowych jest przeprowadzany przez internet i w placówkach banku, ( które pracują w wyznaczonych godzinach). Ułatwienia mają dotyczyć kredytów mieszkaniowych, konsumpcyjnych dla klientów indywidualnych i kredytów dla przedsiębiorców. Dodatkowo banki nie będą pobierać opłat lub prowizji za przyjęcie i rozpatrzenie wniosków dotyczących zawieszenia spłaty rat kapitałowo-odsetkowych lub rat kapitałowych.

Procedura jest szybka i banalnie prosta – nie wymaga składania dodatkowych wyjaśnień oraz formalności. W zależności od instytucji bankowej wniosek może zostać złożony zdalnie tj. za pośrednictwem poczty elektronicznej, bankowości elektronicznej jak również telefonicznie.

Jeżeli zastanawiasz się czy i Twój bank umożliwił zawieszenie spłaty kredytu w związku z koronawirusem sprawdź nasze poniższe zestawienie i skontaktuj się z doradcą.

Wakacje kredytowe dla klientów firmowych:

KREDYT DLA FIRM

 

Wakacje kredytowe dla klientów indywidualnych – kredyt gotówkowy:

KREDYT GOTÓWKOWY

 

Wakacje kredytowe dla klientów indywidualnych – kredyt hipoteczny: 

KREDYT HIPOTECZNY