Pożyczka gotówkowa

pożyczka oprocentowanie
Pożyczka – Oprocentowanie
19 stycznia 2021
pożyczka gotówkowa Kielce
Pożyczka gotówkowa – na co warto ją przeznaczyć?
10 lutego 2021
Show all

Pożyczka gotówkowa

pożyczka Kielce

Wsparcie finansowe może okazać się niezbędne dla części z nas w szczególności w trudnym dla Polaków czasie pandemii SARS-Cov-2. Niestety, w wielu przypadkach banki zaostrzają kryteria przyznawania kredytów, jednak nadal możemy znaleźć bardzo atrakcyjne pożyczki gotówkowe.

pożyczka KielceAtrakcyjna pożyczka gotówkowa – analizuję najlepsze oferty!

Obecnie już ponad 15 milionów Polaków spłaca różnego rodzaju pożyczki i kredyty. Swoim Klientom staram się przekazać, że pożyczanie pieniędzy nie powinno być przez nich traktowane jako coś wstydliwego czy nierozsądnego. Pod warunkiem oczywiście, że dobrze przemyślimy całą transakcję i wiemy dokładnie, jaką kwotę będziemy mogli oddać i kiedy. W takim przypadku niewielka pożyczka konsumpcyjna może pomóc pokryć niespodziewane wydatki czy sfinansować rzeczy, na które nie moglibyśmy sobie pozwolić z bieżącej pensji. Pozostaje jednak pytanie, która pożyczka gotówkowa wiąże się z najkorzystniejszymi warunkami spłaty?

Obecnie wybór różnego rodzaju pożyczek dostępnych na rynku jest ogromny. Co sprawia, że samodzielnie porównanie i przeanalizowanie warunków każdej z nich może być bardzo trudne. Z tego powodu zebrałam wszystkie oferty godnych zaufania firm pożyczkowych i udostępniam je w jednym miejscu. To wpływa na wygodę pożyczania oraz pozwala znacząco oszczędzić czas.

Na co zwracać uwagę wybierając pożyczkę konsumpcyjną?

Warto mieć świadomość, że pożyczka gotówkowa i kredyt konsumpcyjny to dwa różne produkty finansowe o odmiennej specyfice. W obydwu przypadkach pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel niezwiązany z prowadzeniem działalności gospodarczej, jednak na tym podobieństwa się różnią. Do udzielania kredytów uprawnione są jedynie banki na warunkach ściśle określonych w Ustawie o Kredycie Konsumenckim z 12.05. 2011 r. ( Dz.U. 2011 nr 126 poz. 715.) Pożyczka gotówkowa jest pojęciem szerszym, może być udzielana przez różne instytucje finansowe. Zwykle również nie wiąże się z tak szczegółową i sformalizowaną procedurą sprawdzania zdolności pożyczkowej. Różnice miedzy kredytem a pożyczką opisywałam szczegółowo w artykule: “Kredyt czy pożyczka?”

Pożyczając pieniądze, zawsze należy dokładnie przeczytać umowę i upewnić się, że znamy wszystkie koszty zaciągnięcia pożyczki.  Bardzo przydatnym narzędziem w tym zakresie może być RRSO.  Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – określa ona całkowite koszty związane z udzieleniem pożyczki i jest wyrażana w procentach w stosunku rocznym. Z drugiej strony, jeśli interesują nas chwilówki, lub inne pożyczki z krótkim okresem spłaty, to bardziej przejrzysta może być po prostu kwota wyrażona w złotówkach. W każdym przypadku zawsze powinniśmy dokładnie pilnować harmonogramu spłat – w przeciwnym wypadku narazimy się na dodatkowe koszty. Szczegółowy opis RRSO – znajdziesz w artykule: “Co to jest RRSO?”

Dlaczego zaciągając pożyczkę warto skorzystać z usług niezależnego doradcy finansowego?

Niestety,  współcześnie musimy przywyknąć do tego, że produkty finansowe są skomplikowane. Chociaż przepisy polskiego prawa wymuszają czytelne informowanie o wszystkich kosztach związanych z zaciągnięciem zobowiązania, to nadal zdarza się, że pewne zapisy umów sformułowane są w sposób mało intuicyjny i niejasny. Z tego powodu jako niezależny doradca finansowy stawiam sobie za cel popularyzowanie wiedzy o finansach. Za każdym razem, zanim zdecyduję się polecić Klientowi konkretną ofertę pożyczki, upewniam się, że jest on świadomy wszystkich związanych z tym wyborem konsekwencji. Zawsze staram się poznać potrzeby, możliwości i oczekiwania moich Klientów, by zasugerować rozwiązania, które będą najlepsze w danej sytuacji –  i na na które ich stać.