Pożyczka dla firm – co musimy o niej wiedzieć?

pcc
Kiedy pożyczka jest zwolniona z pcc?
1 marca 2021
pożyczka gotówkowa Kielce
Pierwsza pożyczka – wszystko co powinieneś wiedzieć
8 czerwca 2021
Show all

Pożyczka dla firm – co musimy o niej wiedzieć?

pożyczka dla firm

Każdemu przedsiębiorcy zdarza się wzrost zapotrzebowania na kolejne środki pieniężne np. pojawia się potrzeba zakupu nowoczesnego narzędzia do produkcji, środka przewozu lub produktów do realizacji pozyskanego kontraktu. Jednym ze sposobów zdobycia pieniądza jest zaciągnięcie pożyczki.

pożyczka dla firmPożyczka dla firm – środki na rozwój działalności gospodarczej

Jest parę elementów, jakie powinny zaistnieć, by działalność gospodarcza dobrze się rozwijała. Jednym spośród nich jest odpowiedni oraz przeanalizowany pomysł i wizja, jednak to nie wszystko. Profesjonalnie przygotowany plan biznesowy, natomiast również sprawy finansowe – to kolejne elementy, jakie powinniśmy wziąć pod lupę, by własna działalność odpowiednio działała. Wielokrotnie się zdarza, iż młodzi inwestorzy nie mają za dużych kwot finansowych na rozwój działalności. Natomiast nic nie szkodzi ponieważ na rynku prosperuje mnóstwo spółek, jakie pomagają oczywiście takim osobom. Gdy planujesz zawrzeć uczciwą transakcje, dobrze wybieraj spółki pożyczkowe. Powinieneś zobaczyć czy wskazana poprzez Ciebie firma znajduje się w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz czy jest zarejestrowana w ewidencji działalności gospodarczej

Warunki pożyczek dla firm

Aby móc starać się o kolejne finansowanie dla firmy przeważnie należy prowadzić działalność od co najmniej 3 do 6 miesięcy. Na rynku odnajdziemy także spółki pozabankowe, w jakich można zaciągnąć pożyczkę choćby od pierwszego dnia działalności. Przy większych sumach finansowania potrzebne może być ubezpieczenie pożyczki dla spółki poprzez zastaw np. hipoteczny. Z drugiej strony pożyczki na mniejsze kwoty można uzyskać na dowód. Na rynku można się napotkać z niezwykle rozmaitymi kwotami pożyczek dla firm. Poniektórzy pożyczkodawcy proponują kwoty sięgające milionów złotych. Najmniejsze zadłużenia to już tylko blisko 1000 zł.

Czy pożyczka dla firm są drogie?

W wypadku braku zabezpieczenia koszty pożyczek oferowanych firmom oraz jednoosobowym działalnością wielokrotnie nie różnią się od pożyczek dla konsumentów. Propozycji oprocentowania przeważnie są zbliżone, natomiast możliwość negocjacji spółki dopuszczają tylko przy wysokich sumach. Niestety, na tymże polu spółka nie zapewnia kolejnych możliwości. Lepsze warunki inwestor może osiągnąć tylko kiedy będzie starać się o pożyczkę czy kredyt w banku. Wówczas naprawdę, ma szansę na finansowanie na dobrych warunkach. Doskonałym pomysłem może być także złożenie wniosku o kartę kredytową. Limit choćby do kilkunastu tysięcy pozwala zachować płynność bez starania się o pożyczki.

Pożyczka dla firm na specjalnych warunkach

Pożyczka firmowa również dla nowych inwestorów poprzez wiele podmiotów jest udzielana tylko po upływie 12 miesięcy od dnia założenia działalności. Pożyczki dla niewielkich firm są także dostępne w propozycji korzystnego salda debetowego w koncie firmowym, np. do 20-40 tys. PLN. W takim wypadku pożyczka firmowa jest prostsza do uzyskania, momentami choćby tylko na oświadczenie przedsiębiorcy (gdy nie ma pozostałych długów, zaległości w spłacie w bazach kredytowych). Taka oczywiście bezzwrotna pożyczka dla firm ma liczne korzyści.