Pozostałe kredyty


Kredyt refinansowy i konsolidacyjny w Kielcach


Kredyt refinansowy i kredyt konsolidacyjny mylnie jest stosowany, jako pojęcie wymienne. W praktyce są to dwa odrębne produkty bankowe. W uproszczeniu możemy powiedzieć, iż kredyt konsolidacyjny to spłata różnych zobowiązań jednym kredytem, zaś refinansowanie to zamiana jednego kredytu na drugi – tańszy. Niestety w życiu spotykają nas nagłe i trudne sytuacje. Utrata pracy, zmniejszenie zarobków czy też choroby mogą spowodować, iż napotkamy się z trudnościami w regularnej spłacie zobowiązania. A nawet wręcz przeciwnie – nasze zarobki i mamy możliwość szybszej spłaty kredytu, lecz chcemy również na tym skorzystać. Doradca kredytowy poleca tego typu rozwiązania w celu poprawy sytuacji finansowej swoich klientów.kredyt konsolidacyjny kielce

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to sposób na połączenie wielu zobowiązań w jedno, w celu obniżenia comiesięcznych wydatków związanych z regulowaniem długów. Konsolidacji mogą podlegać niemal wszystkie rodzaje kredytów, tj. ratalne, gotówkowe, samochodowe, karty kredytowe czy mieszkaniowe. Kredyt konsolidacyjny jest to kredyt celowy przeznaczony na spłatę dotychczasowych zobowiązań. To kredytobiorca wybiera, jakie zobowiązania chce zamienić w jedno. Nie ma wymogu, aby konsolidacji musiały podlegać wszystkie posiadane przez niego kredyty czy pożyczki. Po dokonaniu wyboru, jakie zobowiązania klient chce skonsolidować, bank udzielający konsolidacji spłaca dług w poszczególnych instytucjach. Nie ma możliwości, aby kwota kredytu została przekazana do rąk kredytobiorcy, aby ten samodzielnie uregulował długi. Należy wiedzieć, że zanim bank podejmie decyzję o udzieleniu kredytu konsolidacyjnego oraz wnikliwie sprawdzi sytuację finansową kredytobiorcy. Bez znaczenia jest to, że przyznanie dotychczasowych kredytów było poprzedzone oceną zdolności kredytowej. Ich połączenie wymaga odrębnej weryfikacji, dlatego klienci nie mają, co liczyć na kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej.


kredyt refinansowy kielce

Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy przeznaczony jest na spłatę drogiego kredytu hipotecznego przenosząc zobowiązanie z droższego banku do banku oferującego tańszy kredyt. Cel kredytu oraz zabezpieczenie pozostają takie same, ale ulec mogą waluta kredytu, okres kredytowania a przede wszystkim zostanie obniżone oprocentowanie kredytu. Dzięki mnie możesz obniżyć raty kredytu hipotecznego przenosząc zobowiązanie do innego banku.