Kredyt gotówkowy samodzielnie czy z doradcą?

kredyt hipoteczny czy kredyt gotówkowy_
Kredyt gotówkowy a hipoteczny
5 sierpnia 2020
sekurytyzacja
Sekurytyzacja – co to jest?
2 września 2020
Show all

Kredyt gotówkowy samodzielnie czy z doradcą?

kredyt gotówkowy - samodzielnie czy z doradcą_

Kredyt gotówkowy to szybki i prosty sposób na zdobycie zewnętrznego finansowania, z którego możemy cieszyć się już następnego dnia po wizycie w banku. Jednak dobry kredyt gotówkowy to nie ten, który jest bogato reklamowany w mediach tradycyjnych i społecznościowych – Ale ten, który jest najtańszy. Z pomocą przychodzi doradca kredytowy, który nie będąc zrzeszonym z żadnym z banków obiektywnie doradzi ci najlepszą ofertę na rynku.

kredyt gotówkowy - samodzielnie czy z doradcą_Kredyt gotówkowy – samemu czy z doradcą

Możesz zająć się tym samodzielnie jednak będziesz musiał przeznaczyć kilkanaście godzin na gromadzenie informacji. Zarówno drogą telefoniczną jak e-mailową nie dając pewności, iż wszystkie zgromadzone informacje, będą w pełni dla ciebie jasne. Wiele osób kojarzy kredyt gotówkowy z licznymi ukrytymi kosztami gwiazdkami oraz podchwytliwymi zapisami w umowie.

Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym?

Ustawa o kredycie konsumenckim wyraźnie mówi, iż banki na prośbę każdego klienta mają obowiązek przekazania mu formularza informacyjnego, który w jasny sposób przekażę wszystkie atrybuty kredytu. Wygląd formularza, czyli czytelna tabela z sekcjami dotyczącymi konkretnych cech produktu jest także narzucona przez ustawę. Dzięki temu możliwe jest skonfrontowanie wszystkich ofert i ich porównanie. Jednak mimo zachowania jednolitości danych warto zauważyć, iż wiele definicji bankowych jest dla nas niezrozumiałych.

Formularz kredytowy oprócz ewidentnych cech kredytu w tym oprocentowania czy z wysokości prowizji musi ukazywać koszty produktów, które należy dodatkowo nabyć, aby z konkretnego kredytu gotówkowego skorzystać. Często, aby uzyskać lepsze warunki kredytu gotówkowego należy założyć konto osobiste czy też wziąć ubezpieczenie. Formularz kredytu musi również informować o skutkach związanych z nieterminowymi płatnościami rat. Wraz z wnioskiem o formularz informacyjny kredytu warto poprosić o projekt umowy o kredyt.

Atrakcyjny kredyt gotówkowy

Najważniejszym czynnikiem atrakcyjności kredytu jest tak zwana stopa RRSO, czyli jego oprocentowanie rzeczywiste. Współczynnik ten mówi nam o całkowitym koszcie kredytu wyrażonym procentowo w stosunku rocznym do kwoty kredytu. Bierze pod uwagę nie tylko oprocentowanie nominalne, ale również koszty przyznania kredytu w tym na przykład prowizje. Należy jednak zauważyć, iż RRSO nie uwzględnia dodatkowych produktów. Takich jak konieczność założenia konta osobistego karty kredytowej czy też ubezpieczenia, aby móc skorzystać z promocji.