Kompas finansowy – Twój Ekspert finansowy

Kim jest doradca finansowy i dlaczego warto skorzystać z jego usług?

doświadczony doradca finansowy Kielce

Doradca finansowy to osoba stojąca na straży bezpieczeństwa naszego majątku. Poruszanie się po rynku inwestycyjnym i kredytowym wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Dodatkowo analiza ofert banków i słynnych kruczków zajmuje wiele czasu. Dlatego też profesjonalne doradztwo kredytowe przybliży nam zalety i wady każdej z ofert, pozwalając nam na oszczędność czasu i pieniędzy.

Europejska Federacja Doradców Finansowych i Pośredników Finansowych (FECIF) mówi, iż; doradca – ekspert kredytowy to wszechstronnie wykształcony specjalista z zakresu finansów. Jego zadaniem jest podjęcie niezbędnych kroków mających na celu ochronę majątku klienta. Najważniejszym aspektem jest dopasowanie najkorzystniejszej oferty kredytowej do potrzeb inwestora. Skrupulatna analiza pozwala na przedstawienie spersonalizowanej oferty i przekazanie merytorycznej wiedzy na temat gospodarowania majątkiem.

Dyrektywa Unii Europejskiej wyraźnie podkreśla, iż doradztwo finansowe powinno być wykonywane przez niezależne i niezwiązane z żadną z instytucji bankowych osobę. Dlaczego jest to tak istotne? Odpowiedź jest bardzo prosta. Tylko profesjonalny doradca kredytowy jest w stanie obiektywnie przedstawić nam najkorzystniejsze rozwiązanie i omówić zalety i wady każdego rodzaju kredytu.

Dobór odpowiednich produktów bankowych do potrzeb i możliwości klienta jest niezbędne, aby zapewnić płynność finansową, a w konsekwencji pozwolić inwestorowi na bezproblemową spłatę kredytu. Bezproblemowa spłata zobowiązań świadczy o doborze korzystnego kredytu. Współpraca z doradcą kredytowym rozpoczyna się od zbadania potrzeb. Szczera rozmowa i uzyskanie przez doradcę odpowiednich informacji skutkuje rozpoznaniem rodzaju kredytu, na jaki klient może sobie pozwolić. Niezależnie czy potrzebujesz kredytu; hipotecznego, budowlanego, mieszkaniowego czy konsolidacyjnego – musi być on zgodny z Twoją zdolnością kredytową i możliwościami.

Weryfikacja potrzeb klienta pozwala na przejście do następnego kroku, jaki jest uzyskanie i skompletowanie wymaganych dokumentów. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż każdy bank na etapie udzielenia kredytu wymaga innych dokumentów. Rolą doradcy finansowego jest pomoc w prawidłowym przygotowaniu dokumentów, co znacznie przyśpiesza proces udzielenia kredytu. Do najważniejszych dokumentów zalicza się; zaświadczenie o wysokości i rodzaju dochodów, zaświadczenie z ZUS dot. odprowadzania składek emerytalnych, dokumenty sądowe oraz komplet wypełnionych druków i formularzy, jakich wymaga określony bank. Rola doradcy kredytowego na tym etapie jest nieoceniona. Zawiłe formularze i niezrozumiałe określenia z pomocą doradcy stają się przystępne i proste do wypełnienia.