Kiedy leasing samochodu się opłaca?

JAK WZIĄĆ KREDYT PODCZAS WAKACJI KREDYTOWYCH_
Jak wziąć kredyt podczas wakacji kredytowych?
4 czerwca 2020
UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE
Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie?
17 czerwca 2020
Show all

Kiedy leasing samochodu się opłaca?

LEASING OPERACYJNY CZY FINANSOWY_

Leasing samochodu to jedna z najpopularniejszych form finansowania zewnętrznego floty w przedsiębiorstwach. To prosty sposób na pozyskanie niezbędnych do pracy narzędzi, które jednocześnie są niezbędne do zachowanie prawidłowego działania firmy. Dodatkowo daje możliwość obniżenia płaconego podatku. Leasing samochodu to odpowiednik długoterminowego najmu, ponieważ leasingowany pojazd pozostaje własnością firmy leasingowej. Zakończenie umowy wiąże się z możliwością pierwokupu przez leasingobiorcę pojazdu za określoną z góry kwotę pieniędzy. Za pomocą leasingu przede wszystkim są finansowane pojazdy, ale można go przeznaczyć również na maszyny, urządzenia, sprzęt komputerowy, a także nieruchomości.

LEASING OPERACYJNY CZY FINANSOWY_

Leasing operacyjny czy finansowy?

Wielu leasingobiorców staje przez wyborem formy leasingu. Do najczęstszych form leasingu samochodu zaliczamy leasing operacyjny. Główną przyczyną jest fakt, iż całość raty leasingowej jest dla przedsiębiorcy kosztem. Należy jednak zauważyć, iż amortyzacja pojazdu nie jest możliwa, ponieważ nie jest on wpisany w środki trwałe przedsiębiorstwa w trakcie trwania leasingu.

Leasing finansowy to druga w kolejności polecana forma leasingu samochodu. W tym jednak przypadku do kosztów uzyskania przychodu można zakwalifikować tylko i wyłącznie część odsetkową raty ( podobnie jak w kredycie). Zaletą tej formy leasingu samochodu jest możliwość amortyzacji samochodu.

Korzyści wynikające z leasingu samochodu

Leasing samochodu jest popularny, ponieważ nie tylko pomaga w szybkim tempie uzyskać przedmioty niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej, ale także jest znacznie bardziej opłacalny niż kredyt dla firm. Przede wszystkim leasing samochodu jest łatwiej dostępny niż kredyt. W przeciwieństwie do większości ofert kredytów o leasing mogą się starać firmy nawet z krótkim stażem.

Leasing można dostać praktycznie od pierwszych dni prowadzenia firmy. To wyjątkowo istotna informacja z punktu widzenia młodych przedsiębiorców, często mających świetny biznesplan – jednak zmagają się z brakiem środków finansowych. Dodatkowo leasing samochodu otrzymamy spełniając minimum formalności. Często wystarczą tylko dane z Księgi Przychodów i Rozchodów lub wyciągi z konta. Ponadto na decyzję banku czekamy kilka dni. Ostatnią równie ważna zaletą jest koszt leasingu samochodu, – który jest znacznie niższy niż w przypadku kredytu dla firm.

Jeżeli szukasz najlepszej oferty banku na leasing samochodu – skontaktuj się ze mną. Od blisko 20 lat jestem niezależnym doradcą finansowym. Chętnie pomogę Ci w znalezieniu najlepszej oferty dla Ciebie i Twojej firmy.