Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie?

LEASING OPERACYJNY CZY FINANSOWY_
Kiedy leasing samochodu się opłaca?
10 czerwca 2020
kiedy dzieci dziedziczą długi rodziców
Kiedy dzieci dziedziczą długi rodziców?
8 lipca 2020
Show all

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie?

UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Ubezpieczenie na życie to wyjątkowy produkt dający poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Mimo iż nie jest on obowiązkowy to wspomaga racjonalne podejście do przyszłości i zabezpieczenie finansowe najbliższych. Jak wiemy „przypadki chodzą po ludziach” i w zgodzie w tym twierdzeniem warto zapobiegać nieprzewidzianym wypadkom. Ubezpieczenie na życie pozwala na utrzymanie stabilności finansowej naszych najbliższych po śmierci ubezpieczonego. To również zapewnienie dobrego startu w przyszłość dzieci.

UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie?

Wielu z nas wraz z upływem lat zaciąga kredyt hipoteczny na zakup pierwszego mieszkania lub budowę domu. Mimo iż takie rozwiązanie pozwala nam na rozwój, to wiąże się z comiesięcznym zobowiązaniem, które nie należy do najniższych. Warto, zatem pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia na życie. Jeżeli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, w którym osoba ubezpieczona ginie, jej najbliżsi otrzymają świadczenie w wysokości równej sumie ubezpieczenia. Mimo iż pieniądze nie oddadzą starty najbliższej osoby, to zapobiegną problemom mieszkaniowym.

Ubezpieczenie na życie – stabilność finansowa po śmierci

Polisa na życie to zabezpieczenie najbliższych. Wyobraź sobie sytuację, iż w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub choroby, będąc jedynym żywicielem rodziny tracisz życie. Bez ubezpieczenia na życie Twoi najbliżsi z dnia na dzień zostają bez środków do życia, zaś kredyty przestają być opłacane. W konsekwencji mogą wylądować na bruku. Jeżeli decydujesz się na wykupienia ubezpieczenia na życie Twoja rodzina będzie mogła otrzymać wynagrodzenie równe średniej krajowej, jego rodzina utrzyma się blisko przez 4 lata, jeżeli towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci jej świadczenie w kwocie ok. 150 000 zł.

Rehabilitacja lub leczenie finansowe przez ubezpieczenie na życie

Załóżmy, że podczas nieszczęśliwego wypadku, w którym ubezpieczony stracił życie, w samochodzie przebywało jedno z dzieci, które doznało stosunkowo poważnych obrażeń. Wymaga ono hospitalizacji oraz kosztownej rehabilitacji. Bez świadczenia wypłaconego przez towarzystwo ubezpieczeniowe, żona zmarłego nie byłaby w stanie pokryć kosztów leczenia. Dodatkowo, okazuje się, że urazy były na tyle poważne, że dziecko musi przyjmować leki, które nie są refundowane przez Fundusz NFZ. Kwota otrzymana z ubezpieczenia na życie pozwoli na pokrycie kosztów do momentu, kiedy to żona nie znajdzie lepiej płatnej pracy. Wybrane towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiają również zabezpieczenie ubezpieczonego w przypadku kosztów leczenia i rehabilitacji.

Ubezpieczenie na życie to poczucie bezpieczeństwa

Świadczenie wynikające z ubezpieczenia na życie pomaga najbliższym w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, pozwoli im na utrzymanie płynności finansowej przez określony czas. Ubezpieczenie na życie stanowi o dojrzałości o odpowiedzialności ubezpieczonego. Wykupienie polisy to zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji finansowej rodziny. Już nie będziesz musiał martwić się i zadawać sobie pytań: Skąd wezmą pieniądze na spłatę kredytu hipotecznego? Czy moje dzieci będą miały szansę na dalszą naukę i dobry start w przyszłości? Ubezpieczenie na życie to wszystko zapewni. Skontaktuj się ze mną. Pomogę wybrać Ci najlepszą polisę na życie.